Kaş Ekimi ve Alternatif Kaş Uygulamaları

Erkeklerde de kadınlarda da estetik anlayışının merkezinde yüz güzelliği başta gelmektedir. Özellikle bayanlarda yüz güzelliğini tamamlayan unsurlar kaşlar ve kirpikler olarak karşımıza çıkmaktadır. Ancak bazı sebeplerle özellikle kaç dökülmeleri yaşanabilmektedir ki bu hem görsel bozukluğa hem de buna bağlı olarak da psikolojik olarak olumsuz etkilenmeye neden olabilmektedir. Kaç dökülmeleri tıpkı saç dökülmesine neden olan etkenlerden kaynaklı olabileceği gibi dışarıdan maruz olunabilecek etkenlerle de yaşanabilir. Ancak çözümsüz bir sorun değildir. Kaş ekimi yapılarak bu problem ortadan kaldırılabilmektedir.

Kaş Dövmesinin Zararları

Yaygın olarak yapılan bir hata vardır ki kaş dökülmeleri durumunda kaş dövmesi yaptırma yöntemi ile kamufle edilmeye çalışılmaktadır. Bu yöntem hem dikkatli bakan biri tarafından çok rahat fark edilmekte hem de ilerleyen dönemlerde renk değişimlerinde olumsuz neticelerle karşımıza çıkabilmektedir. Bu nedenle kaş dövmelerinden çok kaş ekimini tercih etmek daha anlamlıdır. Sonuç olarak kaş dövmesi deri altına boya enjekte edilme usulüyle yapılırken kaş ekim işlemi ise daha doğal ve görsel olarak daha memnuniyet sağlayan bir uygulamadır. Enseden ya da kulak üstlerinden alınan saç kökleri kaştaki seyrek bölgelere açılan kanallara nakledilerek kaş ekim işlemi gerçekleştirilmektedir.  Ama kaç dövmelerinde kullanılan kimyasal ürünlerin göze zarar verme olasılığı olduğu gibi kaş ekimi kadar olumlu sonuçlar da doğurmamaktadır.

Kaş ekim işlemlerinde de tıpkı saç için olduğu gibi operasyon öncesinde bir hazırlık evresi, sonrasında da bir adaptasyon evresi bulunmaktadır. Hazırlık evresinde sigara ve alkolden uzaklaşma, bazı ilaçların kullanımına ara vermek ve uyku düzenine hassasiyet gibi birçok seçenek değerlendirilebilmektedir. Adaptasyon sürecinde ise kaş ekimini yapan uzmanın önerileri doğrultusunda losyon kullanmak veya yıkama yapmak gibi ayrıntılara dikkat edildiğinde oldukça beğenilen sonuçlar elde edilmektedir.