Fue Saç Ekiminin Avantajları

Fue Saç Ekiminin Avantajları nelerdir?

Saç ekimi fut veya fue adında iki farklı teknikle yapılmaktadır. Fut tekniği ilk çıkan saç ekimi tekniği olup genetik olarak dökülmemeye kodlanmış olan ense kısmının kesilerek alınması ve buradan elde edilen saç köklerinin saçsız bölgelere dikilmesidir.

Bu teknik artık neredeyse hiç bir şekilde kullanılmamaktadır. Sadece başarısız bazı saç ekimi firmaları tarafından daha ucuz fiyata saç ekimi yapabilmek amacıyla kullanılmaktadır.

Ayrıca ense kısmında çok az miktarda saç bulunuyorsa ve kol, boyun, kulak çevresinden kıl kökleri alınmak istenmediğinde kullanılmaktadır. Fut tekniğiyle alınan saç kökleri kel alanlara ekildikten sonra ense tarafı dikilmektedir.

Artık saç ekimi operasyonlarında ise fue tekniği kullanılmaktadır. Çünkü fue tekniğinde ense tarafından saç kökleri özel aletler vasıtasıyla dikkatli şekilde 3'lü veya 4'lü şekilde alınarak özel solüsyonlar içinde bekletilmektedir. Bu solüsyonlar saç köklerinin ölmeden yeni bölgelerine ekilene kadar canlı kalmalarını sağlamaktadırlar.

Saç kökleri alındıktan sonra kafada saç köklerinin ekilmesi için özel olarak açılan deliklere tek tek ekilirler. Saç ekimi işlemi fue tekniği ile çok kolay ve hızlı bir şekilde tamamlandığı gibi saç ekiminden sonra hızlı şekilde onarım sağlanmaktadır.

Fue Tekniği Sonrasında;

Fue tekniğiyle saç ekimi yapıldıktan sonra fut tekniğindeki gibi ense kısmı dikilmediğinden dolayı herhangi bir ağrı görülmemekte ve iyileşme için çok fazla zaman gerekmemektedir. Saç ekimi yapıldıktan sonra ilk 15 gün içinde kafa derisi kabuk tutmakta ve tekrar bu kabuklar dökülerek kafa derisinin düzelmesi sağlanmaktadır.

Fue tekniğiyle saç ekimi yaptıktan sonra ilk 2 ay ağır sporlar ve işler yapılmaması gerekmektedir. Ayrıca kafadaki kabuklar dökülene kadar ilk 15 gün tozlu ortamlardan uzak durulması gerekmektedir. Çünkü toz saç ekimi yapılan bölgede enfeksiyon riski oluşturup iltihaplanmalara sebep olabilmektedir.